POŽÁRNÍ OCHRANA PRAHA - BOZP - Hasící přístroje
Poskytuje komplexní služby v zajištění požární ochrany a bezpečnosti staveb, se zvláštním zaměřením na bytové domy. Tvoří ji tým specialistů s bohatými zkušenostmi v oboru požární ochrany a bezpečnosti práce, ktery je, společně s kvalitním zaměřením s využitím nejmodernějších technologií, garancí vysoké kvality prováděných dodávek, prací a služeb.
POŽÁRNÍ OCHRANA PRAHA. Filosofií společnosti PO servis s.r.o. je zbavit klienta starostí spojených s požární bezpečností v objektech, které vlastní, spravuje či v nich provozuje činnost. Smluvně společnost PO servis s.r.o. přebírá odpovědnost za řádnjé a včasné prováděnívšech stanovených revizí, kontrol, prohlídek apod. v předepsanách lhůtách. Stejně tak při jednáních s orgány státního dozoru vždy hájí zájmy klienta. V zájmu každého provozovatele či nájemce nemovitosti je řešení požární ochrany nezbytnou součástí klidného spánku. BOZP je součástí naší nabíky, hasící přístroje a revize.

Bilancování novoročních oslav

Nejvíce novoročních požárů vzniklo v prvních hodinách nového roku, konkrétně během první hodiny bylo evidováno 49 požárů a k druhé hodině již 83 požárů v celé České republice.

V prvních šesti hodinách nového roku zasahovaly jednotky hasičů u celkem 150 mimořádných událostí, z čehož bylo 95 požárů. Oheň nejvíce zaměstnal hasiče v Ústeckém kraji (14 požárů), Moravskoslezském kraji (13 požárů) a v Praze (13 požárů).  Nejméně často požární sirény zazněly v Kraji Vysočina (1 požár).

Zde jsou příklady prvních typických novoročních požárů:
Praha 4 – požár kontejneru na textil,
Praha 11 – požár plastového kontejneru na odpad,
Praha 8 – požár vánočního stromku způsobený prskavkou,
Slavošovice (okr. Klatovy) – požár stromků u silnice,
Hynčina (okr. Šumperk) – požár tújí okolo domu,
Rychvald (okr. Karvinná) – požár živého plotu,
Most – požár věcí na balkoně,
Beroun – požár krabice s cukrovím na okně panelového domu,
Libchavy (okr. Ústí nad Orlicí) – požár stromu od petardy.

Příčinou požárů byla ve většině případů lidská neopatrnost a nedbalost při manipulaci se zábavní pyrotechnikou.  Za prvních šest hodin nového roku požáry napáchaly škodu v hodnotě 371 800 Kč, naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn.

Celý článek (zdroj)